מאמרים

  עוד תראו  

פתאום הוא יגיח, משלומי או מדימונה, מטבריה או מבת-ים. לא מנכ"ל ולא גנרל, לא עסקן ולא קבלן.

 

פתאום הוא יופיע. אביו בא מעיראק ואמו מרוסיה, אולי סבו מארגנטינה וסבתו ממרוקו, ואולי בכלל אתיופי או צבר.

 

פתאום - לא כמו שלשום - הוא יגיע, ונלך אל הקלפי בשמחה ובתקווה, ולא ביאוש ודאגה.

 

יקראו לו עמיר או רוזנטל, לוי או אבוטבול. הוא למד משפטים או כלכלה, ספרות או קבלה, וסיים בהצטיינות או שלא.

 

הוא היה מורה או חקלאי, כלכלן או בנאי. שירת בשריון או בנח"ל, בגולני או בחיל הים, ובמילואים הוא קצין. או שלא. והוא טס אחר כך לטיול הגדול בנפאל או בבוליביה. או שלא. הוא לא יזכיר את חיים רמון ולא את שלום שמחון, לא את ברק ולא את קצב, לא את בנט ולא את מופז, לא את ביבי ולא את אחמד טיבי. הוא לא יגיב ב"לא יעלה על הדעת" ולא ישיב ב"זו לא השאלה."

 

לא יהיו לו חמש דירות ולא פנטהאוז, לא יהיו לו חברים בהנהלה של שום בנק, לא ידידים עם יאכטה ולא מקורבים עם קונצרן של מפעלים.

 

פתאום הוא יעלה על הבמה, בלי יחצן ובלי מאפרת, בלי סוכן ובלי מלהקת, ויגיד: כן, אנחנו יכולים!

 

ופתאום, אנחנו נאמין.

 

לא נבלוש לו אחרי תיקים ולא נחטט בחשבונות הבנק שלו. לא נקרא לו בוגד ולא נצעק לו לֵך, לא נאמר שהוא גאון ולא נגיד שהוא גואל.

 

הוא יגיד את הדברים הכי פשוטים, שכולנו בלאו הכי יודעים. ונגיד לו: או קיי, מסכימים. בבקשה, עשה את מה שאמרת. זה בדיוק מה שרצינו כל השנים, על זה בדיוק חלמנו - וזה כל מה שהיה חסר. אחריך!

 

● ● ● 

מה שהוא יאמר יהיה כל כך מובן, שכולם (טוב, לא ממש כולם) יסכימו. כי הבעיות הרי ברורות והפתרונות כל כך שקופים: פשרה היא אמצע, כדי ללמוד צריך מורים, צדק הוא שוויון, אמת היא התנאי הראשון. אם למישהו רע, צריך לעזור לו. לא קובע הצבע. ולא המין ולא הגזע. עוני זה רע, ועושר מוגזם זה מכוער, ואפשר הרי לפזר את ההון קצת אחרת. והחוק דורש שופטים ומשטרה. ותחבורה דורשת כבישים ומסילה.

 

הוא יבחר לו סגן בדיוק כמוהו. בדיוק כמונו. סתם בנאדם, מנצרת או מירוחם, מעפולה או ממטולה. לא מח"ט ולא עורך דין, לא חזיר ולא בכיר. שבא משם או שנולד כבר כאן. גם הוא לא יזכיר את פואד ולא את דליה איציק, לא את ליברמן ולא את אלי ישי. גם הוא יהיה גבוה או נמוך, כחול עיניים או שחום.

 

פתאום הוא יעמוד מולנו, האיש שאנחנו מחכים לו. זה שאתמול לא היה מועמד, זה שלא נמצא בראש שום רשימה שזה עתה נבחרה.

 

● ● ● 

חובש כיפה או שלא, שומר שבת או אוכל שרצים. או גם וגם. עם מנוי לפילהרמונית או לשער 5, אוהד מוצרט או בית"ר, חובב הגבעטרון או אייל גולן. או שניהם.

 

 כי לא יהיה חשוב פתאום מה הוא היה, אלא מה יהיה.

 

ונגיד לו: אחריך!

 

 זה עוד יקרה. ממש לא כמו מה שרק נגמר. 
 

דף הבית
דף הבית
דף הבית
אודות
אודות
אודות
עריכת ספרים
עריכת ספרים
עריכת ספרים
כתיבת ביוגרפיה
כתיבת ביוגרפיה
כתיבת ביוגרפיה
כתיבה עיסקית
כתיבה עיסקית
כתיבה עיסקית